top of page
aktualnosci.jpg
  • Zdjęcie autoraDorota Kraszewska

Dobry początek.

7 stycznia 2020 warsztat prowadzony z wykorzystaniem metody ustawień systemowych wg Berta Hellingera Zapraszam Dorota Kraszewska-Skoczkowska

Kto bez końca płacze nad przeszłością, ubolewa nad straconym czasem, nad niewykorzystanymi okazjami, wciąż i bez końca patrzy na to co minęło z poczuciem porażki, nie może ruszyć do przodu. Jego kroki skierowane są w przeszłość, jego ruch to bezruch. Żyje, będąc w stanie niekończącej się żałoby. Jak może się cieszyć, skoro cały czas jest w żałobie? Kto opłakał przeszłość, przyjął lekcje z wczoraj, uszanował siebie i innych będących częścią jego minionej podróży, kto podziękował i się nie odciął może powiedzieć: "Jestem ukształtowany przez to co było. Dziękuję. Wystarczy". Staje wtedy w teraz, z mądrością przeszłości, a jego kroki skierowane są ku nowemu. Teraz może się cieszyć, żałoba się skoczyła. To co przed nim, to ku czemu podąża ma inną jakość.

Przychodzimy na świat w konkretnej rodzinie, która jest dla nas źródłem siły i słabości. Warto przyjrzeć się przynajmniej trzem pokoleniom wstecz. Szczególnie wtedy, gdy szukamy odpowiedzi na pytanie, dlaczego tak, a nie inaczej mi się układa. Kim byli przodkowie ze strony matki i ojca, jak żyli, jak im się działo, w jakich okolicznościach umarli. Jakie modele relacji obowiązywały w rodzinie, co się powtarza przez pokolenia? Gdy zobaczymy, jak bardzo determinują nas losy przodków, zrozumiemy, że nie ma sensu siebie obwiniać. Nie tylko ja stworzyłam okoliczności swojego życia. Czerpiemy z zasobów rodzinnych, czy tego chcemy, czy nie. W czasie zajęć obserwujemy nasz ludzki los, wpływ pokoleń na to co nam się wydarza obecnie, widzimy porządki panujące rodzinie. Spoglądając z miłością, bez osadu, na to, co się wydarzyło odkrywamy wiele praw, które rządzą naszym życiem i przeznaczeniem. Dzięki zrozumieniu tych mechanizmów, zdobywamy moc panowania nad naszym zachowaniem tak aby doznać spokoju i radości w obecnym życiu ale i również by nie być przyczyną cierpienia kolejnych pokoleń. „Pozbądź się wszystkiego, co zachowałeś z poczucia winy lub obowiązku, co budzi w tobie ambiwalentne uczucia albo czego masz nadmiar.” K. K.

Dla kogo jest ten warsztat? Ustawienia rodzinne są odpowiednie dla ludzi, którzy bez względu na lęki chcą być odpowiedzialni za siebie i maja dość odwagi i determinacji aby spotkać się z prawdą, dotyczącą ich rodziny po to by ich dalsze życie było pełne radości, szczęścia i tym służyło następnym pokoleniom.

Co możesz zyskać jako uczestnik? • Poczucie przynależności i siły płynącej ze swoich korzeni • Odkrycie i pokonanie barier, które oddzielają Ciebie od czerpania z życia tego, co dobre • Spokój i równowagę • Zbudowanie fundamentów szczęśliwego, zrównoważonego życia

Dlaczego warto? • Zajęcia mają formę intensywnej pracy coachingowej, w zamkniętej grupie tematycznej. • Podczas warsztatu będziemy mierzyć się z pozarozumowymi przyczynami dyskomfortu, jakiego doświadczamy w życiu zarówno na poziomie fizycznym, jak i związanym z naszą psychiką. • Praca w grupie osób doświadczających w życiu podobnego pokazuje, że nie jesteś osamotniony w swoich zmaganiach i że są sposoby na lepsze życie, których jeszcze nie wypróbowałeś. Gdy spotykają się w jednej przestrzeni osoby z podobnymi wyzwaniami życiowymi, wzmacniają się wzajemnie i dodają sobie sił. • Na warsztatach panuje przyjacielska, wspierająca atmosfera

Harmonogram zajęć: 7 stycznia 2020 10.00-17.00 (w czasie zajęć przerwy kawowe, możliwa przerwa na lunch ok. 13.00)

CENA: (możliwość otrzymania faktury VAT + 23%) 800,00 za jeden dzień udziału w warsztacie z własnym ustawieniem 300,00 za jeden dzień udziału w warsztacie w charakterze obserwatora/reprezentanta KONIECZNOŚĆ REZERWACJI MIEJSC I PRZEDPŁATY!

INFORMACJE I ZGŁOSZENIA: Dorota Kraszewska-Skoczkowska. Tel +48 501 060 903, e-mail: dorota.kraszewska@artsky.pl

Ustawienia systemowe prowadzi Dorota Kraszewska-Skoczkowska Ukończyła kurs ustawień systemowych metodą Berta Hellingera w poradnictwie i psychoterapii w Centrum Psychologicznych Ustawień Systemowych w 2006r. Absolwentka kursów The Fundamentals and the essentials of Systemic Coaching and Constellations training facilitated by John Wittington approved by The International Coaching Federation. Specjalizuje się w indywidualnej pomocy coachingowej i terapeutycznej metodą Berta Hellingera. Szkolenia i warsztaty prowadzi od 1996 roku. Jako trener i coach efektywności osobistej prowadziła warsztaty z zakresu budowania poczucia własnej wartości i radzenia sobie ze stresem. Prowadziła też liczne szkolenia z zakresu asertywności i komunikacji, szkolenia z zakresu zarządzania czasem. Praktyk NLP. Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego, Wydziału Pedagogiki Artystycznej.

Metoda Coachingu Systemowego wywodzi się z ustawień wg Berta Hellingera prowadzonych z udziałem reprezentantów, pozwala na zobaczenie szerszego kontekstu i ukrytych relacji. Pokazuje siłę więzi międzyludzkich. Szybko i precyzyjnie prowadzi do dynamiki, która wiąże osobę z jej systemem rodzinnym w dysfunkcjonalny sposób, ograniczając jej osobisty rozwój. Pomagają wydobyć na jaw to, co w rodzinie wikła nas w losy innych członków i to, co do uwikłań prowadzi. Przede wszystkim zaś, pokazuje reguły i prawa według których udaje się uwolnić z ograniczeń. Bowiem system rodzinny znacząco przyczynia się do tego kim jesteśmy, w czym jesteśmy dobrzy i na jakiej pozycji w grupie czy organizacji czujemy się swobodnie. Czasem działa hamująco na rozwój kariery, utrudnia nam sprawne działanie będąc podstawowym twórcą wzorców w naszym życiu. Dlatego uwalniając się z uwikłań i nieświadomych blokad odzyskujemy zgodę na własny sukces. Pojawia się wolna przestrzeń dla nowego, dla tego, co zostało niegdyś wyłączone. Jeśli czujesz, że też tak masz - przyjdź. Jeśli chcesz, aby osoba towarzysząca była obecna – zaproś ją. Sprawdź, zobacz, jak inni radzą sobie. Lub nie radzą i dlatego tu są. Praca w grupie wzmacnia możliwość istotnych zmian na poziomie świadomości, relacji oraz dostępu do własnego potencjału. W czasie zajęć obserwujemy nasz ludzki los, wpływ pokoleń na to co nam się wydarza obecnie, widzimy porządki panujące w związkach kobiet i mężczyzn i ich przeniesienie na partnerów a co z kolei wpływa na relacje z dziećmi. Spoglądając z miłością, bez osadu, na to, co się wydarzyło odkrywamy wiele praw, które rządzą naszym życiem i przeznaczeniem. Dzięki zrozumieniu tych mechanizmów, zdobywamy moc panowania nad naszym zachowaniem i emocjami tak aby doznać spokoju i radości w obecnym życiu ale i również by nie być przyczyną cierpienia kolejnych pokoleń.

4 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Коментарі


bottom of page